Oceń sprzedawcę Energa

12345

Ocena 2.3/5 (272 głosy/ów)

Taryfa B duża firma

W obszarze średniego napięca mamy wybór grup taryfowych bliźniaczo podobnych do taryfy C, gdzie występuje idenytczny podział grup taryfowych ze względu na moc umowną oraz ilość stref czasowych w ciągu doby.

 

Taryfa B21 Energa

Stała stawka za MWh w ciągu doby. Tak jak wszystkie taryfy jednostrefowe są jendą z najbardziej popularnych form rozliczania za pobraną energię elektryczną dla przedsiębiorców. Bardzo mało popularna grupa B11 działa na identycznych zasadach z tą różnicą, że moc przyłączeniowa jest różna.

 

Taryfa B22 Energa

Elastyczna taryfa gdzie droższa energia elektrycza w zależności od pory roku występuje w godzinach między 8 rano a 11 (szczytowa) oraz między okolicami godziny 18 a 21. Reszta godzin zalicza się do strefy pozaszczytowej. Szczegółowe godziny są ustale przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego

 

Taryfa B23 Energa

Podział doby na 3 okresy. W przypadku odbiorców średniego napięcia duża część firm produkcyjnych z dobrym prolilem zużycia energii gdzie w dużej mierze zużycie odbywa się w czasie obowiązywania najniższych stawek za energię elektryczną (najczęściej mięczy godzinami 13 a 19 oraz 21 a 7 rano) wychodzi na tym rozwiązaniu najlepiej. Wybór tej opcji najelpiej poprzedzić dokładną analizą profilu zużycia energii w firmie.