Oceń sprzedawcę Energa

12345

Ocena 2.3/5 (272 głosy/ów)

Taryfa C mała firma

Energa dla odbiorców energii elektrycznej z poziomu niskiego napięcia, korzystających z grupy taryfowje C przedstawia ofertę na zakup energii elektrycznej. Po kontakcie z Energą klient otrzyma z pewnością wytyczne z której grupy taryfowej najlepiej skorzystać. W przypadku odbiorców biznesowych odpowiedni dobór grupy taryfowej może w istoty sposób wpłynąć na wielość finalnie otrzymanego rachunku za prąd.

 

Taryfa C11 Energa

Stała stawka w ciągu doby. Najbardziej popularna wśród małych odbiorców biznesowych.

 

Taryfa C12a Energa

Taryfa kierowana dla odbiorców zużywających energię elektryczną w okresach pozaszczytowych (tańszych) czyli po godzinie 11.00 lub przed godziną 20.00, gdzie naliczane są tańsze stawki pozaszczytowe za kWh. Między godziną 8.00 a 11.00 obowiązują stawki szczytowe (droższe za energię elektryczną)

 

Taryfa C12b Energa

W taryfie C12b dobę dzielimy na okres dzienny oraz nocny, gdzie tańsze stawki (nocne) są naliczane w okresie wieczornych godzin, a dzienne z małą przerwą na 2 godzinne obowiązywanie stawek nocnych w ciągu dnia. Taryfa często preferowana przez odbiorców wykonujących prace w porze wieczornej.

 

Taryfa C13 Energa

Podział dnia na 3 strefy - taryfa mało popularna, ponieważ wymaga bardzo świadomego korzystania z energii elektrycznej, co dla małych odbiorców jest często problemem.

 

Taryfa C21 Energa

Stała stawka w ciągu doby. Najbardziej popularna wśród małych odbiorców biznesowych o mocy umownej przekraczającej 40 kW, dla których cena MWh w ciągu doby ma być na stałym poziomie.

 

Taryfa C22a Energa

Podział doby na okresy szczytowe i pozaszczytowe. Taryfa kierowana do firm zużywających energię elektryczną w okresach pozaszczytowych (tańszych) czyli między godziną 11.00 a 20.00, gdzie naliczane są tańsze stawki pozaszczytowe za MWh. Między godziną 8.00 a 11.00 obowiązują stawki szczytowe (droższe za energię elektryczną). Pozostałe godziny są ustale przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego

 

Taryfa C22b Energa

Taryfa z podziałem na okres dzienny oraz nocny, gdzie tańsze stawki (nocne) są naliczane w okresie wieczornych godzin. Taryfa często preferowana przez odbiorców związanych z pracą wieczorami (np. piekarnie)

 

Taryfa C23 Energa

Mało atrakcyjna oferta dla firm nie dbających o swój profil zużycia energii, a wręcz odwrotnie dla przesiębiorstw świadomie zużywających energię elektryczną.